image

Štvortýždňový kurz

16. 6. - 6. 7. 2015 - 7 miest voľných Read More
image

Víkendový kurz

6. a 13. máj 2015 - 2 miesta, 12. až 13. Read More
image

Ako sa pripraviť na pôrod?

6. máj - 2 miesta voľné Read More
image

Podporte nás 2 %

Aj my sme prijímateľom 2% z daní a budeme vďační, Read More
image

Sedemtýždňový kurz

September - môžete sa prihlásiť Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Čo treba vybaviť pred a po pôrode

Vybavovanie úradných vecí pred a po pôrode je pomerne komplikované, snažili sme sa pre vás skompletizovať zoznam povinností a informácií spätých s týmto životným obdobím. Pre lepšiu orientáciu je zoznam rozdelený do týchto častí:

Čo všetko treba vybaviť pred pôrodom? Aké povinnosti máte voči úradom pred narodením dieťaťa? Ako a kedy sa nastupuje na materskú dovolenku? Aké vybavovačky vás pred pôrodom čakajú?

Čo všetko treba vybaviť po pôrode? Aké povinnosti máte voči úradom po narodení dieťaťa? Kde sa vybavuje rodný list a kde ste povinní narodenie dieťaťa ohlásiť? Kde dieťa prihlásiť na trvalý pobyt a ostatné...

Čo všetko treba vybaviť pri prechode z materskej na rodičovskú dovolenku? Aké povinnosti máte voči úradom pri prechode na rodičovskú? Na aké dávky máte nárok, keď zostanete dom a na aké, ak chcete popri rodičovskej dovolenke pracovať?

Úradný šimel nespí

A vymýšľa neustále nové záludnosti. Ak je tento zoznam v niečom nepresný, ospravedlňujeme sa vopred a ďakujeme, že nám dáte vedieť na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Údaje tu uvedené nenahradia konzultácie priamo na príslušných úradoch, majú len informatívny charakter!

Hana Google+