Je špeciálny tréning rodičov, ktorý ich učí, ako pomôcť deťom s emóciami, podporiť ich samostatnosť a sebavedomie a viesť ich k sebakontrole a zodpovednosti. Okrem pomoci deťom je obohatená o podporovanie vzťahu medzi dieťaťom a rodičom. Rodič sa pre dieťa stáva niekým, kto mu rozumie a stojí pri ňom.

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo majú odloženú šk. dochádzku. Cieľom programu je podporiť dieťa v príprave na úspešné zvládnutie začiatku školy, prípadne stimulovať niektoré čiastkové procesy, kde dieťa môže mať určité limity, či oneskorenia - grafomotorika, sluchová pamäť ... 

Vaše detičky sa pomaličky blížia k 4. - 6. mesiacom a možno už je u vás (alebo čoskoro bude) aktuálne zavádzanie príkrmov do stravy. V rôznych médiách nájdete často protichodné informácie o tom, čo, kedy a ako do stravy dieťaťa pridávať, zaraďovať. Ak Vás zaujíma akom veku – čase je vhodné zavádzať príkrmy do stravy a aké sú základné zásady, tento kurz je určený práve Vám.

Ste účastníčkou/účastníkom  Kurzu filiálnej terapie a máte chuť sa naďalej stretávať? Alebo naopak zvažujete svoju účasť na Kurze filiálnej terapie a chcete si zažiť podobný spôsob práce?

Prednáška pre rodičov aj s deťmi. Budeme sa venovať vývinu dieťaťa medzi 2 až 5 rokom života. Aké míľniky dieťa v tomto veku čakajú, kedy môžeme byť pokojní a kedy je dobré zbystriť pozornosť. Ako podporovať dieťa v jeho prirodzenom vývoji a ako ho naopak nepreťažovať prílišnými očakávaniami.

Prednáška pre rodičov aj s deťmi. Budeme sa venovať každodenným prejavom súrodeneckej lásky. Ako podporovať v deťoch ich jedinečnosť, neporovnávať a neprilievať ohňa do vzájomnej rivality. A ako umožniť staršiemu súrodencovi zostať dieťaťom.

Tento workshop je určený rodičom prváčikov. Ak sa práve trápite nad prvými písmenami, počtami a slabikovaním písmen, ak vám úlohy trvajú nekonečne dlho a neobídu sa bez plaču, ak je nástup do školy miesto prelomovej zmeny nočná mora, tento kurz je práve pre vás!

Prednáška o detskom spánku. Budeme hovoriť o význame psychohygieny pred spánkom, úlohe uspávacích rituálov, nočných návštevách rodičovskej postele, bubákoch za skriňou a úlohe plyšového medvedíka.

Prednáška pre rodičov. Budeme sa venovať téme: ako dať najavo dieťaťu porozumenie v náročnejších situáciách, ako a kedy zadávať hranicu, ako posilniť dieťa namiesto trestov, ale aj pochvál... a prečo ich vlastne nepoužívať? Čo je trest a prečo môže viac poškodiť, ako pomôcť?

Čaká vás návrat do práce po materskej alebo rodičovskej dovolenke? Idete si hľadať prácu? Desíte sa pracovných pohovorov? Neviete, ako na pracovnom pohovore zaujať? Chcete si "nanečisto" vyskúšať, ako prebieha pohovor do zamestnania?

Ako a kde si vybrať tú správnu pozíciu pre seba. Ako sa čo najlepšie pripraviť na hľadanie práce, kedy je najlepšie začať. Pohľady zamestnávateľov, ako sa v nich zorientovať, ako sa im prispôsobiť, porozumieť im, ako ich selektovať. Ako si budovať kvalitnú digitálnu stopu. Ako má vyzerať správne napísane CV a motivačný list a mnoho ďalšieho o príprave životopisu - CV a motivačného listu...

Tento workshop je určený rodičom budúcich prváčikov. Ak sa pýtate, čo môžete spraviť pre dobrý začiatok v škole, ako sa pripraviť, čo nakúpiť, čo docvičiť - proste ako najlepšie využiť čas do nástupu do školy, tento kurz je práve pre vás!

Podporte nás: